Opplev fantastiske teateret Sol av Isfolket på fjellteatret i Vera. Forestillingen bygger på de tre første bøkene i Margit Sandemos romansuksess, «Sagaen om Isfolket».
PREMIERE 4. AUGUST 2022
Forestillingen spilles av både proffe- og amatørskuespillere og spilles torsdag – søndag fra 4. – 14.8 2022
Mange har lest Margit Sandemos romansuksess, «Sagaen om Isfolket» og det er en mektig fortelling om fjellfinner og deres tro og overtro i møte med bygdefolk og deres fordømmelse.

SKYGGELANDET
Handlingen begynner i Skyggelandet, Isfolkets dal, tidlig på 1580-tallet, når Sol er en ung jente. Vi følger henne inntil hun ender sitt liv som heks om lag 15 år senere. Sol er ætling etter den onde Tengel, som levde et par hundre år tidligere. Han solgte sjelen sin til Satan, og fikk løfte om jordisk gods og vinning mot at minst en av ætlingene hans i hvert slektsledd skulle vie kreftene sine til mørkets makter.
Sol er fange av sin dobbeltnatur. Hun kan bruke sine overnaturlige evner til å utøve både gode og onde gjerninger, men dras helst mot det mørke. Forestillingens dramatikk ligger i dette spenningsfeltet, og i myndighetenes jakt på avvikere som henne. Som Sol sin rake motsetning står hennes stefar og onkel, Tengel den gode, og hans kone Silje. Paul Ottar Haga og Evy Kasseth Røsten skal spille Tengel og Silje.
Forestillingen varer i 2t og 50 min. inkl. en pause på 45-50 min.
Opplevelsespakker
Har du lyst til å oppleve teateret? For å gjøre det enkelt for deg har vi laget ulike pakker som du kan kjøpe hvis du ønsker å se Sol av Isfolket.
Vi skreddersyr også tilbud etter ditt behov og ønsker.
Pakkeforslag
Praktisk informasjon
Forestillingen varer i 2t og 50 min inkl. en pause på ca 45 min. Den spilles ute så så avhengig av været kan det være lurt med varme sko og godt med klær.
Det er mulig å kjøpe mat og drikke både før forestillingen starter og i pausen.
Det tar ca1t å kjøre fra Verdal til Vera.
Bestill billetter
Ønsker du kun å kjøpe billett til Sol av Isfolket så kan du gjøre det her: